Ile może pomieścić pralka?

Jeśli chodzi o pranie, to jest to podstawowe zadanie, które trzeba wykonywać codziennie. Ale nigdy nie dowiesz się, że pralka nie jest tak dobra, że może pomieścić maksymalnie 30 ładunków ubrań, ale jest sposób, w jaki możesz się o tym przekonać.

Bardzo łatwo będzie Ci obliczyć pojemność pralki, jeśli znasz wagę ubrań i liczbę wsadów, które będziesz prać.

Jeśli znasz wagę ubrań, to jest to bardzo proste, ale jeśli nie wiesz, ile wagi dodadzą ubrania, to będzie trochę trudno określić pojemność pralki.

Jakie rzeczy trzeba wiedzieć:

Ile osób mieszka w domu?

Jeśli w domu mieszka jedna osoba, można wyprać ubrania maksymalnie 12 razy. Jeśli w domu są 2 osoby, limit wynosi 14 razy. A jeśli w domu jest pięcioosobowa rodzina, to ubrania można prać do 15 razy.

Jaka jest całkowita waga ubrań?

Całkowita waga ubrań to łączna waga wszystkich ubrań, które są prane w jednym załadunku. Jeśli więc pierzesz 10 koszul i 4 bluzki, będziesz potrzebować w sumie 14 kilogramów wagi.

Ile ładunków będziesz prać?

Jeśli pierzesz 2 pary dżinsów i 1 t-shirt, potrzebujesz w sumie 3 wsadów. Jeśli pierzesz 5 par dżinsów i 2 t-shirty, potrzebujesz w sumie 6 wsadów. A jeśli pierzesz 10 par dżinsów i 5 t-shirtów, potrzebujesz w sumie 11 ładunków.

Wnioski:

Znając powyższe informacje, będziesz w stanie obliczyć maksymalną liczbę cykli prania, jakie może wytrzymać pralka. Dlatego następnym razem, gdy będziesz prać ubrania, sprawdź pojemność pralki.