Jak gęsto sadzić tuje szmaragdowe?

Thuyas lub Thunbergias to szybko rosnące i kolorowo kwitnące pnącza o liściach i owocach, które są bardzo smaczne. Rośliny te pochodzą z Ameryki Południowej. Można je uprawiać w ogrodzie na zewnątrz lub w pomieszczeniach. Są łatwe w uprawie i wymagają mniej zabiegów pielęgnacyjnych.

Tuje znane są także jako rośliny podobne do kaktusów. Uważa się je za warzywo i można je jeść na surowo. Nasiona tuj można także suszyć i używać do produkcji pierogów.

Tuje są dostępne w różnych rozmiarach. Większe można uprawiać w ogrodnictwie przydomowym. Jeśli chcesz zasadzić tuje na zewnątrz, musisz zapewnić im wystarczająco dużo miejsca. Jeśli chcesz uprawiać je na zewnątrz, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Wybierz słoneczne miejsce

Aby uprawiać tuje, należy wybrać słoneczne miejsce i podlewać je co najmniej trzy razy dziennie. Jeśli nie dostarczysz im wody, obumrą.

Dodaj nawóz organiczny

Aby rośliny mogły rosnąć, należy je nawozić nawozem organicznym. Pomoże im to rozwinąć silne korzenie. Można go dodać do gleby przed posadzeniem roślin.

Podlewaj je przez 3 do 4 dni.

Tuje należy podlewać przez 3 do 4 dni. Jeśli nie będziesz ich podlewać przez dłuższy czas, zaczną chorować. Dlatego należy je podlewać przez 3 do 4 dni, a następnie można zaprzestać podlewania.

Przechowuj rośliny w zacienionym miejscu

Rośliny należy trzymać w zacienionym miejscu, ponieważ jeśli temperatura jest wyższa, rośliny obumrą. Upewnij się także, że osłaniasz je przed promieniami słonecznymi, ponieważ mogą je poparzyć.

Wnioski:

Tuje są łatwe w uprawie i można je uprawiać także w domu. Musisz zapewnić im odpowiednie nasłonecznienie, wodę i nawozy. Jeśli nie jesteś w stanie uprawiać ich w ogrodzie, możesz je hodować w pomieszczeniach zamkniętych. W tym celu należy zapewnić im odpowiednie warunki w ogrodzie.