Jaka jest różnica między płytkami szkliwionymi a błyszczącymi?

Kafelkowanie to rodzaj prac wykończeniowych w domu, które polegają na układaniu ceramicznych lub porcelanowych płytek podłogowych. Jeśli chcesz wyłożyć swój dom płytkami i nie wiesz, czym różnią się płytki szkliwione od błyszczących, poniżej znajdziesz krótki przewodnik.

Płytki szkliwione

Tego typu płytki są zazwyczaj wykonane z porcelany, ale mogą być również ceramiczne. Są one bardzo gładkie i często stosuje się je w łazienkach, kuchniach i innych pomieszczeniach wewnętrznych.

Płytki z połyskiem

Płytki błyszczące składają się z warstwy porcelany umieszczonej na podłożu. Błyszczące płytki są najlepsze do łazienek, ponieważ dodają pomieszczeniu dużo piękna.

Wnioski:

Tak więc, to było wszystko o różnicy między płytkami szkliwionymi i błyszczącymi. Być może zastanawiasz się, która z nich jest lepsza i która lepiej nadaje się do domu. Zanim jednak wybierzesz jakąkolwiek płytkę do swojego domu, musisz wziąć pod uwagę następujące kwestie.

– Koszt

– Trwałość

– Wygląd

Powyższe kwestie są głównymi powodami, dla których należy zdecydować, która z nich jest najlepsza dla domu. W ten sposób można wybrać dachówkę, która odpowiada naszemu budżetowi i wyglądowi, jaki chcemy nadać naszemu domowi.

Teraz, gdy znasz już różnice między nimi, możesz ruszać w drogę!